Evenementenkalender Weststellingwerf meivakantie
Ontdek wat er te doen is in het prachtig stukje in Friesland
In 2019 was ik aanwezig bij de aftrap van Stiekm Trots. Sindsdien heb ik de ontwikkelingen wat vanaf de zijlijn gevolgd. Onlangs werd ik gevraagd om vanuit mijn rol als voorzitter van voetbalvereniging FC Wolvega ook een gastblog te schrijven. Als geboren en getogen Weststellingwerver doe ik dat natuurlijk graag!
Stiekm Trots betekent voor mij om af en toe eens stil te staan bij alle mooie dingen in onze regio. Vanuit mijn rol bij de voetbalvereniging bekijk ik dat dan ook vooral door een sportieve bril. Allereerst ben ik natuurlijk stiekm trots op onze club en alle vrijwilligers die zich belangeloos inzetten voor het maatschappelijk belang en de ruim 700 leden.
Het draaiende houden van een vereniging is niet eenvoudig en met toenemende wet- en regelgeving wordt dat alleen maar complexer. Daarnaast wordt alles duurder, zoals voetbalmaterialen, energiekosten en alle andere vaste lasten. Om dan sport voor iedereen toegankelijk te houden betekent feitelijk dat je een bedrijf runt, alleen dan in je vrije tijd.Dat maakt meteen dat ik ook stiekm trots ben op alle collega-bestuursleden van alle andere sportverenigingen in Weststellingwerf. Het zijn de vrijwillige bestuurders, commissieleden en alle andere functionarissen die sport en beweging toegankelijk houden voor iedereen in de gemeente, van jong tot oud.
Het is vaak onzichtbaar werk: het inregelen van alle structuren en netwerken op de achtergrond, het zoeken van creatieve oplossingen voor uitdagende problemen, het financieel dekkend krijgen van grote projecten en noodzakelijk groot onderhoud. Dat zou best wat meer in de spotlights geplaatst kunnen worden. Want vrijwillig is niet vrijblijvend, er hangen namelijk nogal wat verantwoordelijkheden aan vast.
Zo is onze vereniging bijvoorbeeld ook organisator van de Avondvierdaagse in Wolvega. Een evenement met jaarlijks zo'n 1500 sportieve deelnemers en tientallen verkeersregelaars. Prachtig om te zien hoe alle deelnemers starten en eindigen op ons sportpark Molenwiek.
Iedereen kent natuurlijk ook de emotie die sport los kan maken. Denk aan het maken van de winnende goal in de slotseconden van een wedstrijd waarmee een kampioenschap wordt binnengehaald, of het missen van een penalty op een cruciaal moment. Maar natuurlijk ook het debuut van een (klein)zoon in het 1e elftal waarin ook de (groot)vader furore maakte. Spelers, zowel jongens als meiden, die op stage mogen bij profclubs in Noord-Nederland.
De maatschappelijke en verbindende waarde van sport is enorm. Het gebeurt bij ons allemaal en dat al bijna 100 jaar! De waarde van alle herinneringen en verbindingen die in die periode zijn opgebouwd, is niet in geld uit te drukken. Dit blijkt uit de vele anekdotes die ik heb mogen horen. In 1988 is het bijvoorbeeld gelukt om het grote Ajax te verwelkomen.
In 2028 bestaan we 100 jaar! Hoe gaaf zou het zijn als we dan weer een grote profclub in Wolvega mogen verwelkomen? Op zo'n rijke historie en natuurlijk op ons iconisch paarse FC Wolvega shirt kan ik niet anders dan ontzettend stiekm trots zijn!
Sportieve groet,
Germ Jan de Jong
Voorzitter FC Wolvega
Foto's: Lenus van der Broek
Ontdek wat er te doen is in het prachtig stukje in Friesland
Een ontspannen vakantie op het water? Weststellingwerf is dé plek!
Natuur, cultuur, gezelligheid en leuke activiteiten
Met al deze activiteiten hoef jij je niet te vervelen!
Lanpoint, het ICT-bedrijf van ondernemer Freddy Bosma, heeft een belangrijke stap gezet.
Netwerkcafé: hoe betrek je jongeren bij vrijwilligerswerk?
Schrijf je nu in!
Na maanden van intensieve verbouwing en voorbereidingen
De Fiets 4-Daagse wordt dit jaar gehouden vanaf dinsdag 1 juli 2025 tot en met vrijdag 4 juli 2025
Meer parkeerplek en meer groen
En daar zijn we stiekm heel trots op!
Zaterdag 16 en 23 november 2024
En daar zijn we super trots op!
26 oktober 2025
zaterdag 5 oktober 2024
Een lezing door Ineke Overwijk in de sfeervolle bezoekerstuin De Maartjestuin
Kom shoppen en win prijzen!
Gezellig uitje in Noordwolde
Een Stiekeme Assepoester meets Cosi Fan Tutte
Stiekem een kijkje in het menselijk brein
Feest je mee op vrijdag 31 mei en zaterdag 1 juni!
Optreden van vierkoppig vrouwelijk gezelschap in het Vlechttheater
Er elke woensdag in Wolvega en elke vrijdag in Noordwolde een markt is?
En win een Stiekm cadeaubon
Stiekm een vrolijk tenielstok in 3 bedrieven
Neem een kijkje op de Vrijwilligersmarkt 7 oktober 2023
Fiets je met ons mee?
Stiekm een culturele zomer!
Rij jij stiekm een rondje mee?
Jan Smink en zijn topteam heeft zijn eerste Michelinster in ontvangst mogen nemen!
5 april t/m 12 mei
Jan Smink en Gijs Ruhof
10e jubileumeditie!
Knopersfeest Noordwolde
Stiekm mooie (bij)baan
Stiekm toch een MADAM, die Scrooge....
Stiekm houden we van de herfst!
Stiekm een donders mooi feestje!
Stiekm 'van alle markten thuis'
Een Stiekm swingende sale-shop dag!
Vergeet niet je kraspassen nog in te leveren! Check de geldigheidsdatum op jouw kaart.
Ook voorzitter Frank Zeinstra doet mee aan stunt ;-)
Trots op deze expositie met 'Schittering'
Een stiekm spannend verhaal!
Trots op het mooie programma.
Knap staaltje stunten op de Stiekm toren!
Dit is toch stiekm zo vlot!
Zie wat er te beleven is in o.a. ons mooie Weststellingwerf in de maand mei!
Fair & Fashion
We hebben er met z´n allen lang op moeten wachten, maar woensdagavond 27 april is het zover!
Ben jij die goed verstopte allround fietstechnicus die Fietsplus Noordwolde nodig heeft?
Waar ga jij winterwandelen?
Gezellige kerstmarkt door heel Blesdijke vanuit de auto!
Een nieuw bedrijfspand bouwen. Ben jij klaar voor de stap?
Eerste live bijeenkomst na bijna een jaar online netwerken
Vul het vriendenboekje in en Win!
Welke enthousiaste medewerker komt ons team versterken?
Opera Spanga, het Verona van Weststellingwerf
En jij webdesigner, kun jij voor ons kleurrijk klantenbestand de juiste UI en UX ontwerpen?
Kerstcadeau van de gemeente Weststellingwerf
Trends viert woensdag 26 augustus haar 25-jarig jubileum.
Burgemeester André van de Nadort onthulde de nieuwe Lindewijkborden. Dat gebeurde met een knipoog naar de campagne 'Stiekm trots' van de gemeente en bedrijfsleven in Weststellingwerf.
Heerlijk fietsen langs de mooiste bouwkavels in de gemeente Weststellingwerf. Waar wonen en recreëren synoniem zijn.
dan zoeken wij jou